REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Zapomeňte na všechny léky na cholesterol. Je zde tato zázračná bylina

2/8

Tuto starověkou bylinkou, kterou kvůli jejím léčivým účinkům používaly již dávné civilizace Římanů či antických Řeků.

Jde o roční bylinu, která se pěstuje za účelem sběru listů a semínek. Aby dokázala bez potíží růst, vyžaduje teplé klima a říkáme ji bazalka.

Bazalku je možné pěstovat i v bytě či domě v našem zeměpisném pásmu. Existuje více než 60 druhů bazalky, které jsou rozděleny do tří základních skupin: divoká, růžová a sladká.

Když na ní vyroste nová hlavička s čerstvými lístky, můžete je odtrhnout. Aby bazalka měla vždy čerstvé lístky, můžete listy v její spodní části odtrhnout, to povzbudí k růstu nových lístků na vrchu.

Proč je bazalka účinná na cholesterol

Hlavním důvodem, proč je tato bylinka tak účinná při snižování špatného cholesterolu v krvi, je její vysoký obsah vitamínu K, který předchází tvorbě nebezpečných krevních sraženin.

Jen 2 polévkové lžíce lístků bazalky vám dodá 29% doporučené denní dávky tohoto vitamínu. Kromě toho má také velmi vysoký obsah betakarotenu (vitamín A) a silných antioxidantů, které chrání stěny buněk a několik tělesné struktury, včetně krevních cév, před poškozeními volnými radikály.

To pomáhá bránit oxidaci cholesterolu a jeho usazování na stěnách cév, čímž se předchází kornatění a ucpávání cév, srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici.

Bazalka dále obsahuje:

  • mangan
  • draslík
  • hořčík
  • železo
  • vápník

Zdravotní přínosy bazalky

1) Silný antioxidant

Bazalka poskytuje výbornou ochranu před mnoha chemickými látkami s karcinogenními účinky.

2) Přírodní antibiotikum

Díky látkám s antimikrobiálními účinky je bazalka vskutku silným přírodním antibiotikem. Pokud chcete vyrobit jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, pak zkombinujte bazalku s česnekem.

3) Čištění krevních cév

Kromě bránění oxidaci cholesterolu a jeho usazování v cévách, dokáže bazalka i pročišťovat již zanesené cévy a udržovat je průchodné.

Zdravotní přínosy bazalky nekončí těmito vyjmenovanými výše. Dokáže toho mnohem více, například je výborná na zácpu, bradavice, ledviny, kašel, parazity, bolesti hlavy, průjem a podobně.

 

Zdroj: http://ww.zdravi4u.cz/telo-organy/srdce-krevni-obeh/8035-zapomente-na-vsechny-leky-na-cholesterol-je-zde-tato-zazracna-bylinka  Life.Ihned.cz

 


Další články

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více

Běhání ve velkých vedrech. Deset tipů jak běhat za velmi…

28/6

Horko k zalknutím již pár hodin po východu slunce. Horko i ve chvíli, kdy se slunce začne sklánět k západu. Horko po celý boží den. Čas, který…

více

Česko sežehnou tropy. 5 praktických rad, jak přežít vedro…

26/6

Tropy nás poslední dny provází ulicemi a horko začíná být nesnesitelné nejen při čekání na tramvaj nebo autobus či přímo uvnitř městské hromadné…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru