REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Významný profesor biochemie varuje: Mobilní síť 5G je nejhloupější nápad v dějinách

6/5

Přicházející technologie, která vám umožní stahovat 3D filmy jen za tři sekundy, se již objevuje ve Spojených států. Její zastánci se pyšní potenciálem jejího využití v téměř každém průmyslu.

Autonomními auty počínaje, přes inteligentní domy a robotickými chirurgy konče. 5G síť způsobila jeden z největších rozruchů ve světě technologií za poslední desetiletí. Ne každý je však fanouškem technologie 5G.
Martin L. Pall, PhD., který je emeritním profesorem biochemie a základních lékařských věd na Washingtonské státní univerzitě, při technologii 5G není jen obezřetný. Je zcela zděšen tím, v jakém rozsahu se zavádí.

Článek Martina Palla o 5G technologii

V květnu 2018 profesor Martin Pall zveřejnil svůj názor na technologii 5G a proč si myslí, že je nebezpečná. Otevřeně se vyslovoval pro to, aby si korporace a političtí činitelé dobře rozmysleli, než ji představí veřejnosti.
Na summitu „Zdraví v budovách", který sponzorují významné organizace, jako jsou Národní instituty zdraví (NIH) či Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), Pall představil své důkazy o potenciálních nebezpečích technologie 5G.

V čem spočívá jeho poselství?

„Instalovat desítky milionů 5G antén bez jediného testu biologické bezpečnosti je určitě ten nejhloupější nápad v dějinách lidstva."

Čtyři vážná varování

Ve své publikaci „5G: velké riziko pro zdraví Evropské unie, USA a celého světa! Přesvědčivé důkazy o osmi různých typech velkých poškození způsobených expozicí organismu elektromagnetickému poli (EMF) a mechanismus, který je způsobuje" Pall uvádí čtyři hlavní důvody, proč je přesvědčen, že technologie 5G se ukáže být prokletím pro celou veřejnost:
Za prvé, 5G technologie pro správné fungování vyžaduje „mimořádně velký počet" stožárů mobilní sítě. Vyhnout se této obrovské síti bude pro člověka téměř nemožné.
Za druhé, pro udržení fungující sítě budou nezbytné „velmi vysoké energetické výstupy", zejména pokud se bude 5G síť využívat za účelem podpory životně důležité infrastruktury.
Za třetí, pro fungování 5G technologie jsou charakteristické „mimořádně vysoké úrovně pulzace". Podobně jako její předchůdkyně i 5G síť přenáší data prostřednictvím rádiových vln.
Ale zatímco dvěma elektronickým zařízením v 3G síti by vzájemná reakce trvala asi 100 milisekund, reakční čas v 5G síti představuje ohromující 1 milisekundu.
Tento doslova okamžitý přenos dat je to, co dělá 5G technologii tak přitažlivou pro lidi, ale tak šokující pro Martina L. Palla.
Za čtvrté, „vysoká úroveň interakce" 5G sítě s dotčenými skupinami, konkrétně zhoubný účinek na živé organismy.

Jak to víme jistě?

Pall je přesvědčen, že hlavní problém 5G technologie je chybějící testování jejích možných účinků na zdraví veřejnosti a životní prostředí (ačkoli je přesvědčen, že stávající výzkum jiných forem elektromagnetických frekvencí ukazuje, že 5G technologie představuje obrovskou hrozbu).
Když se zmiňoval o Dr. Vytenisovi Andriukaitisovi, komisaři EU pro zdraví, a Johnu F. Ryanovi, řediteli Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí, napsal:
„Na základě jejich prohlášení usuzuju, že pán Ryan i Dr. Andriukaitis jsou připraveni rozmístit desítky milionů 5G antén, které budou poškozovat zdraví každého člověka v EU, bez provedení byť jen jednoho biologického testu skutečné bezpečnosti 5G."

Kde je 5G síť dnes?

Během psaní tohoto článku společnost Verizon zveřejnila plán vybudovat v roce 2019 5G síť ve 30 amerických městech. Rovněž společnost AT&T zavedla 5G technologii ve 12 městech, přičemž ji plánuje zavést v dalších městech.
Telekomunikační technologičtí obři, včetně Applu, se zaměřují na zavedení 5G technologie do infrastruktur mobilních operátorů v dlouhodobém horizontu.
Martin Pall není jediný, koho znepokojuje technologie 5G. Avšak jak píše Cindy L. Russellová ve zprávě zveřejněné v odborném časopise Environmental Research:
„Radiofrekvenční záření (RF) se ve stále větší míře považuje za novou formu environmentálního znečištění.
Podobně jako u jiných běžných toxických expozicích i účinky radiofrekvenčního elektromagnetického záření (RF EMR) bude problematické, ne-li nemožné, zařadit do kategorie experimentální epidemiologie, jelikož už neexistuje žádná kontrolní skupina, která by nebyla vystavena tomuto záření."
Jinak řečeno, možná je už pozdě zjišťovat, jak naše současná technologie doopravdy ovlivňuje naše zdraví. Ať už jsme na ni připraveni, nebo ne, ona je zde.

 

Ze zdroje: theheartysoul.com, Zpracovala: Vylectese.cz
Zdroj: https://www.vylectese.cz


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru