REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Třezalka tečkovaná - pomáhá více nežli antidepresiva

15/10

Třezalka tečkovaná, latinským názvem Hypericum perforatum, je vesele žlutá rostlinka vyskytující se na slunných místech.

 

Nejčastěji ji můžete vidět na okrajích cest a lesů, roste na loukách i pahorcích, výjimkou není ani její výskyt na mezích. Třezalka roste v období od července do září a nejvíce se jí daří tam, kde je nejen teplo, ale i sucho.

Léčivka, která může hodně nabídnout

Třezalka tečkovaná je podobně jako chrpa modrá, o které jste se mohli dozvědět zajímavé informace v jednom z našich předchozích článků, je často považována za plevel. A to je velká škoda, protože nám toho může hodně nabídnout a rozhodně by neměla být podceňována.

Poznáte ji podle krásných sytě žlutých květů, typickým znamením je jemné tečkování, pro které získala i svůj název. Tečkování je dobře viditelné proti světlu, ujistit se můžete i tím, že mezi prsty rozmačkáte její květ a ten vám zbarví prsty do fialova.

Jakými účinky se může třezalka pyšnit?

Již jsme naznačili, že třezalka tečkovaná není jen tak obyčejná rostlinka. Její největší předností je odborníky potvrzený pozitivní vliv na deprese. Při jejím mírném projevu může třezalka pomoci daleko více, nežli chemií nadupaná antidepresiva, která jsou předepisována lékařem. I právě pro tuto vlastnost si třezalka zaslouží náš obdiv.

Další účinky na zdraví:

• uklidňuje namožené svaly

• prospívá klidnému spánku

• napomáhá ustálit nepravidelný menstruační cyklus

• hojí otevřené rány

• zlepšuje projevy průjmu

• prospívá při léčbě zánětů nervu

• hojí krevní výrony

• snižuje otoky žláz

• zmírňuje projevy revmatismu

• pomáhá při slunečním úpalu

• zmírňuje bolesti bříška u kojenců

 

Zdroj: http://www.medicin.cz/babske-rady/trezalka-teckovana-pomaha-vice-nezli-antidepresiva  https://www.ireceptar.cz


Další články

Velikonoční hodování

19/4

Vajíčka,  mazanec, beránek i nádivky patří k Velikonočním svátkům stejně jako třeba pomlázka. Tradičních velikonočních jídel je ale mnohem víc.

více

Jarní detox. Zbavte tělo toxinů

18/4

Dlouhé zimní období nám přineslo po delší době radost z dostatku sněhu. Dlouhá zima s sebou také přinesla větší výskyt respiračních a virových…

více

Jak masírování bodu mezi obočím navždy změní vaše tělo

15/4

V dnešním článku vám ukážeme jednu masážní techniku pocházející z akupresury, která je nadmíru jednoduchá a zároveň velmi efektivní.

více

Pánové, chcete mít děti? Nekuřte marihuanu, tvrdí výzkum

12/4

Vědci zjistili, že muži, kteří pravidelně kouřili marihuanu, měli sníženou kvalitu spermií, a to i přes to, že s jointy přestali třeba už před…

více

Šedý zákal

10/4

Toto oční onemocnění je nejčastěji způsobené stárnutím, přesné příčiny jeho vzniku však dosud nikdo neobjasnil. Naštěstí se dnes dá šedý zákal…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru