REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Potravinové doplňky stravy na podzim

7/9

Rady imunoložky a homeopatky MUDr. Ziny Kaucké z Homeopatické kliniky na Praze 6...

Pokud někomu potravinové doplňky dělají dobře, ať je užívá. Lze je rozdělit na antioxidanty, bioprvky, strukturální aditiva, probiotika a biokomplexy. Antioxidanty působí jako lapače volných radikálů a je to široká skupina vitamínů, minerálů a stopových prvků, ale třeba i koenzym Q10 nebo glutathion. Probiotika doplňují a upravují soubor mikroorganismů životně důležitých pro zdraví. Mezi strukturální aditiva patří například kolagen, želatina, lecitin apod., do skupiny biokomplexů se řadí třeba chlorela, ovosan, mumio, kolostrum nebo produkty z hub.

Určitě bych doporučila skupinu vitamínů B v přírodní podobě, protože to je jediný neuroimunomodulátor a stimulátor: třeba sušené kvasnice, dále ze skupiny antioxidantů tzv. vitamíny omega, vitamín A, C a E, z minerálů určitě zinek. Jsou to prvky, které imunitní systém prokazatelně potřebuje.

Vitamíny omega můžeme dostat z potravy, doporučuji jíst ryby, zejména ty mastné – například tuňáka, halibuta, lososa, nebo i našeho kapra.

Pokud někdo trpí na podzimní lišeje, může mu pomoci pupalka nebo brutnák.

Nemá smysl se bez výběru preventivně přecpávat hromadou různých potravních doplňků a vitamínů – už po několikáté upozorňuji na nutnost individuálního přístupu a vnímavosti k vlastním potřebám a dispozicím. My sami jsme nejlepšími znalci vlastního těla a ducha, potřebujeme si to ale uvědomit a s těmito informacemi pracovat. Pokud mi některý z preparátů neudělá dobře, nemusí být vůbec špatný, znamená to jen, že já potřebuji něco jiného, pro jiného člověka může být ovšem tento přípravek skvělý.

Nezapomínejme na fyzickou aktivitu – procházky usínající přírodou nebo podzimní práce na zahrádce nám každopádně prospějí. Pohybová aktivita je jednou z možných aktivací oblíbených hormonů štěstí. 

Zdroj: http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/zdravi/clanek/podzim-a-nase-imunita

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru