REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Odborníci varují před těmito potravinami, snažte se jim za každou cenu vyhnout

24/5

Dnešní doba chrlí jednu průmyslovou potravinu za druhou. Řada odborníků varuje před těmito škodlivými potravinami, které nám mohou vyvolat dokonce i rakovinu. Základem zdravého životního stylu je jíst zdravé potraviny a konzumovat jen takové, které jsou minimálně zpracované a neobsahují zbytečné přísady. Níže vám předkládáme seznam potravin, kterým bychom se měli podle odborníků a lékařů vyhnout za každou cenu.

Rajčata v plechovce

Proběhlo několik studií, které varují před potravinami v plechovkách. Ty jsou totiž jejich hlavním problémem. Obsahují bisfenol – A, syntetický estrogen, který je spojen s reprodukčními problémy, onemocněním srdce, cukrovkou a obezitou. Ideální alternativou jsou rajčata ve skleněných lahvích. Jak prosté.

Maso ze zvířat, která jsou krmena kukuřicí

Dobytek ve volné přírodě žere trávu, nikoliv kukuřičná zrna. Většina dnešních zemědělců, pod tlakem a touhou po větším zisku, krmí dobytek kukuřicí a sójou, protože je to levnější. Maso z hovězího dobytka krmeného trávou obsahuje více betakarotenu, vitaminu E, omega-3 mastných kyselin, vápníku, hořčíku a draslíku. Také obsahuje méně nasycených tuků. Přestože se jedná o dražší maso, je mnohem chutnější a zdravější.

Popcorn z mikrovlnky

Problém je látka PFOS, chemikálie nalezená v balení mikrovlnného popcornu. Tato látka je spojena s neplodností, problémy s játry a slinivkou břišní. V mikrovlnné troubě se tento materiál odpařuje a vstupuje do popcornu. Chemikálie se tak usadí v lidském těle i po mnoho let. Na trhu se však nachází spousty popcornů, které můžete připravit v troubě nebo na pánvičce či hrnci.

Neorganické brambory

Neorganické brambory obsahují herbicidy, pesticidy a fungicidy. Neorganické brambory poznáte tak, že nemohou naklíčit. Někteří si mohou myslet, že stačí brambory umýt, ale chemikálie jsou uvnitř plodu a mytí není řešením. Možnou alternativou jsou organické brambory, které neobsahují výše uvedené látky.

Losos z farem

Stejně jako není přirozené, že jsou krávy krmeny kukuřicí, tak není ani přirozený losos z oplocených farem a krmený sójou. Často navíc bývají tyto ryby krmeny drůbežím odpadem nebo dokonce hydrolyzovaným kuřecím peřím. Losos, který je z farmy, obsahuje karcinogenní látky a je spojen s cukrovkou a obezitou. Alternativou je losos ulovený ve volném prostředí.

Kravské mléko

Vyhněte se mléku z produkce, která krávy podporuje růstovými hormony, aby urychlily produkci mléka. To vede k většímu výskytu infekcí a kontaminaci mléka. Mléko není kvalitní a obsahuje spousty zdraví škodlivých látek, které jsou spojeny s rakovinou tlustého střeva, prsu a prostaty. Alternativou je čerstvé a organické mléko.

GMO sója

Jediná sója, která je přijatelná pro lidskou spotřebu, je fermentovaný sojový bob. Bohužel, 90 % světové produkce sóji je geneticky modifikovaná a způsobuje dlouhodobé zdravotní problémy, v podobě narušené rovnováhy hormonů, která může vést až k rakovině.

Jablka

Ze všech neekologických výrobků obsahují jablka nejvyšší úroveň pesticidů. Mnohé studie spojené s tímto problémem poukazují na spojitost mezi vznikem rakoviny a Parkinsonovou nemocí. Přestože jsou BIO jablka dražší, jsou mnohem chutnější, zdravější a obsahují vice vitamínů.

 

Zdrojhttp://vitalitis.cz


Další články

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více

Běhání ve velkých vedrech. Deset tipů jak běhat za velmi…

28/6

Horko k zalknutím již pár hodin po východu slunce. Horko i ve chvíli, kdy se slunce začne sklánět k západu. Horko po celý boží den. Čas, který…

více

Česko sežehnou tropy. 5 praktických rad, jak přežít vedro…

26/6

Tropy nás poslední dny provází ulicemi a horko začíná být nesnesitelné nejen při čekání na tramvaj nebo autobus či přímo uvnitř městské hromadné…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru