REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Máme se bát silných slunečních erupcí?

19/3

Naše životodárná hvězda nejenže zajišťuje život na Zemi jako takový, ale neustále jej i ovlivňuje, byť tento vliv nevidíme, ani nemůžeme exaktně změřit…

V oblasti „skvrn“, tedy chladnějších míst slunečního povrchu, vznikají později erupce, při kterých sluneční materiál vybuchne a do vesmíru vyšle mnohem vyšší koncentraci elektromagnetického záření než obvykle, a to na všech vlnových délkách.

Zranitelná zařízení

V poslední době se hovoří o vlivech, které sluneční erupce mohou mít na lidskou civilizaci, jež je stále více závislá na technologiích, ovlivnitelných magnetickými výkyvy. „Stroje“ si dnes poměrně často necháváme voperovat přímo do těla. Pokud se bojíme, že energetická sprška může poškodit naše satelity a počítačovou síť, neměly by podobné úvahy mít daleko například ke kardiostimulátorům.

Problémy pro tělo i planetu

A co jiného je vlastně náš mozek, než přírodní stroj založený na elektrických impulsech? Náhlé rozkolísání okolního pole teoreticky může mít za následek takové výkyvy, které přivodí záchvaty hněvu, srdeční a tlakové potíže, malátnostmdloby nebo dezorientaci. Nutno ovšem dodat, že tyto okolnosti lze těžko otestovat, a tudíž skutečně prokázat souvislost mezi sluneční erupcí a naší špatnou náladou.

Na naši planetu Zemi mají erupce vliv spíše nepřímý. Díky nim totiž mohou nastat změny v magnetosféře, která nás pak nemusí tak efektivně chránit před tzv. „slunečním větrem“, tedy proudem částic většinou následujícím právě po erupcích. Ten obsahuje škodlivé záření a narušuje naši atmosféru, tak důležitou pro další život. Vždyť jedním z důvodů neobyvatelnosti Marsu je právě fakt, že tato planeta nemá svoji magnetosféru.

 

Zdroj: http://zena.centrum.cz/
a http://www.i60.cz/clanek...

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru