REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?

30/4

Problém synteticky vyrobených kortikosteroidů je závislost, která na nich vzniká jejich užíváním. Kortikoidy pouze oslabují náš imunitní systém, ale neřeší příčinu jeho špatné funkce.

 

Kromě toho, že po vysazení kortikoidů se projev onemocnění vrací okamžitě zpátky, tak má i řadu vedlejších, velmi nežádoucích účinků. Naštěstí existují k tělu šetrné přírodní alternativy.

Stále přibývá více a více lidí trpící autoimunitními nebo alergickými reakcemi

Dnešní svět nabízí možnost sledovat paradoxy, kterých si člověk nikdy v minulosti nemohl být vědom. Jedním z nich je velmi diskutabilní přínos zdravotnických systémů vyspělých zemí. I přes veškerou pokrokovou technologii a novodobá léčiva stále přibývá více a více lidí trpící autoimunitními nebo alergickými reakcemi.

O skutečné příčině těchto novodobých civilizačních onemocnění se vedou velké spory. Hrstka lékařů, kteří nazývají věci pravými jmény, je označována za šarlatány těmi, kteří plnými doušky čerpají výhody závislosti většiny pacientů na lékařsko-farmaceutickém průmyslu, štědře dotovaném z veřejného zdravotního pojištění, do něhož jsme nuceni přispívat všichni.

Ať už je to jakkoliv, skutečnost je taková, že imunitní systém některých jedinců je doslova zmatený a skutečně má problém s rozeznáním neškodných a zdraví ohrožujících patogenů. I když současný zdravotní systém v mnoha ohledech zachraňuje životy, každý jednotlivec by si přesto měl uvědomit, že na lidském zdraví se staví opravdový velký farmaceutický business a všechny rady od doktorů a lékařů by měl neustále prověřovat a hledat spíše přirozené přírodní cesty léčby různých onemocnění.

Ašvaganda

Ašvaganda je jeden z nejlepších přírodních adaptogenů, který pomáhá našemu tělu přizpůsobit se jakýmkoliv životním podmínkám. Je velice doporučována kvůli svým posilujícím účinkům, které nám pomáhají se vyrovnat s větší dávkou stresu i fyzické zátěže. Dle ayurvédy ašvaganda tonizuje a vitalizuje celý organismu a podporuje tvorbu látky zvanou ódžas, která v našem organismu působí jako podpora všech životních funkcí, včetně stabilizace imunitního systému.

Oleje

Jestli trpíte atypickým ekzémem nebo jakoukoliv alergickou reakcí projevené na vaši kůži, tak vám určitě doporučujeme užívat nutričně bohaté přírodní oleje, které pomáhají ošetřovat kůži. Díky těmto přírodním olejům můžete snížit užívání kortikoidů a v některých případech je i zcela vyřadit.

Velice účinný je kokosový olej, který kromě léčby kůže lze použít také jako prostředek na čistění zubů a výplachu úst. Díky jeho antibakteriálním účinkům chrání zubní sklovinu i kůži.

Určitě za zmínku stojí také konopný olej, který v sobě obsahuje řadu, pro tělo prospěšných látek jako v konopné masti, a přináší tak řadu skvělých léčebných účinků.

Reishi

Reishi jsou právem považované, za jeden z přírodních zázraků právě díky svým protizánětlivým, antimicrobakteriálním a antivirovým účinkům, které z nich činí, jednoho z nejlepších pomocníků při bojí s jakýmkoliv ekzémem či jiným kožním onemocněním. Houba reishi totiž obsahuje triterpenoidy, které tyto účinky zprostředkovávají.

Houbu reishi také oceňují lidé, kteří trpí alergiemi, jelikož tato houba pomáhá tlumit některé alergické reakce. Houbu lze užívat ve formě extraktu nebo čaje.

Kurkuma

Koření se silnými protizánětlivými účinky je dle ayurvédy přímý bojovník se suchou i svědící kůží. Většina těchto situací nastává v situaci, kdy jsou v těle nevyvážené dóši váta a pitta, které kurkuma svým složením harmonizuje a uklidňuje.

Kurkumu můžeme smíchat s menším množstvím kokosového či konopného oleje a vytvořit skvělý mazlavý krém na jakoukoliv vyrážku či ekzém.

Lékořice

Lékořicový extrakt je hojně využíván při tvorbě léků glukokortikoidů. Kořen, ale i zbytek rostliny v sobě totiž obsahuje řadu látek, které jednak podporují tvorbu kortikosteroidů, ale zároveň pomáhají s jeho odolností a případnému rozložení, což ve výsledku znamená, že nám lékořice dokáže značně pomoci při jeho nedostatku. Každý uživatel si může z kořenů udělat perfektní čaj, na posílení organismu.

Užívání lékořice se doporučuje lidem trpící cukrovkou, jelikož je velice sladká, ale s naprosto minimálním výskytem cukrů.

Pár rad závěrem

Náš imunitní systém čelí výzvám moderní doby. Lidský organismus se musí pravidelně detoxikovat od látek, se kterými se nikdy předtím nesetkal. Většina těchto toxinů z průmyslu, dopravy a celkově života v moderní společnosti oslabuje a degeneruje naše vlastní tělo. Trpíme pak řadou chronických onemocnění.

Všem velice doporučujeme hledat a navštěvovat přírodní krásy, dbát na svůj jídelníček a provádět času od času řádnou detoxikaci. Všem přejeme pevné zdraví a silné proudění energie života.

 

Autor: Jakub

Zdroj: http://www.energiezivota.com/zdravi-a-nemoci/1332-kortikoidy-leci-jen-priznaky-jak-je-nahradit


Další články

Nové designové stínění do interiéru i na terasu

21/5

Že řešit zastínění oken a terasy na jaře je předčasné? Ostré sluneční paprsky a tropické teploty jsou tady raz dva! Připravte se a užijte si pohodové…

více

Přírodní látky pro pevné kosti

16/5

Kosti, společně se zuby, patří k nejpevnějším tkáním našeho těla. Přesto musíme jejich stavu věnovat pozornost, zejména s přibývajícím věkem. Jaké…

více

Jak vystrnadit tříleťáka z manželské postele? Tohle by…

14/5

Spát s miminkem v jedné posteli je pohodlné, hřejivé a podle některých odborníků přínosné pro pozdější vývoj dítěte. Jenže co dělat, když se z…

více

Své zdraví i sexuální prožitek zlepšíte cvičením svalů…

11/5

Svaly tzv. pánevního dna začnou ochabovat při prvním těhotenství a pokud nejsou procvičovány, mohou ve stáří způsobit řadu zbytečných obtíží. I…

více

Meruňkový olej: bojovník s rakovinou i záněty

9/5

O meruňkovém oleji je známo, že jeho jemnost a složení uzdravuje kůži, avšak to není vše. Meruňkový olej má řadu dalších výhod. Pojďme společně…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru