REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jeden krok, který může změnit váš život. Vynulování a generální úklid života

27/7

Začít musíme vyházením veškerého harampádí ze svého života: fyzického, energetického i mentálního…

 

Během jednoho dne svůj život nezměníme, můžeme však změnit myšlenky, které pak navždy promění náš život. Celý proces vám budou komplikovat minulé představy, které vám navíc budou ubírat spoustu energie.

Do plné sklenice vodu nenaliješ

To je jeden ze základních principů každé změny. Nedokážeme svůj život kardinálně změnit a přepsat svou vlastní historii, pokud budeme vycházet z dosavadních nevytříděných zkušeností. Pokud budete používat ty samé kousky skládačky, bude vám z ní vycházet vždycky ten samý obrázek.

Začít musíme vyházením veškerého harampádí ze svého života: fyzického, energetického i mentálního…

Někdy se díváte na lidi, kteří toho za stejný čas stihnou třikrát víc než vy, a nechápete, jak to zvládnou. Životní úspěch a realizace ve všech oblastech činnosti jsou možné jen ve vysokých rychlostech. Uklidit si v životě musíme ve všech třech časech: minulém, přítomném, a nedivte se, i budoucím. Ano, vaše budoucnost je zavalená nejrůznějším smetím v podobě představ o tom, jak bude vypadat. Takže fakticky se nezlobte, úklid je nutný i tady.

Přestaňte žít tak, jako by vám zbývalo 500 let

Navrhuji vám začít přítomností. Ta je nejpřehlednější, tady a teď. Když dokonale zbavíte přítomnost veškerého haraburdí, dodá vám to sílu a čerstvou energii: tu ještě budete potřebovat. Poskytne vám to významný objem nové energie.

1. Vynášíme smetí

Zbavíme se veškerého smetí. Pro začátek z bytu. Vyhazujeme, rozdáváme, nosíme do azylových domů. Ale ne podle pravidla: „Tohle složím do krabice, a jak se to bude hodit, odvezu to do charity!“ Rovnou to tam odvezte. Na seznamu „výhledově“ nesmí nic zůstat!

Co je smetí?

Všechno, co nepoužíváte. Řekněme to takhle: všechno, co jste nepoužili za uplynulý rok, je třeba vyhodit, rozdat nebo prodat…

  1. Oblečení, které nenosíte.
  2. Drtivou většinu suvenýrů, snad s výjimkou pár kousků, které vám opravdu zútulní bydlení.
  3. Nefunkční nebo zastaralé přístroje, nádobí apod.

Čím víc toho vyhrabete, tím vám bude lépe. Uvědomte si, že každá věc, opravdu a doslova každá, je částečkou vaší energie. Dívejte se na ně střízlivě, a do své nové, uklizené zkušenosti si berte jenom to, co opravdu budete potřebovat a co vám dělá radost. Ke každému předmětu přistupujte s otázkou: „Chci se zbavit tohohle kousku energie a na jeho místo pustit novou? Do plné sklenice vodu nenaliješ. Svou sklenici si vyprazdňujete sami.

Vcelku je generální úklid bytu hrou s názvem „Jak moc jsem ochoten pustit si do života nové zkušenosti“. Kolika starých se zbavíte, tolik nových můžete přijmout. To se mimochodem týká všech ostatních vašich prostorů. Pracovního místa v zaměstnání, chaty, auta, a čehokoli, co snad ještě máte k dispozici.

2. Vymažte staré složky

Vyházení smetí a starých krámů ještě nic nebylo, teď je čas vymazat staré složky. Kolik času trávíte u počítače a na sítích? Také to je váš prostor, i když virtuální. A také on je částí vaší energie. Zvykli jsme si v počítači skladovat doslova vše. Proč se s tím mazat? Na pevný disk se vejde všechno.

3. Uklízíme věci na své místo, seřazujeme složky

Nepodaří se vám zařadit vyšší životní rychlostní stupeň, pokud na vašem pracovním stole a doma vládne chaos.

4. Filtrujeme nové informace

Pořádek a úklid je třeba uplatnit i u nových informací. Je to potrava vaší mysli a na její kvalitě výkon vaší mysli závisí. Jinak se to říci nedá. Už jste slyšeli o infomační intoxikaci? Je to velmi rozšířený neduh, který napadl mnoho lidí. Čtou na síti všechno, co se jim namane, donekonečna přeposílají již repostované informace. Jejich schopnost uslyšet hlas vlastní duše dokonale atrofuje.

Proto doporučuji ještě dneska udělat následující:

Pořádně proberte seznam svých přátel. Vyřaďte ze svých přátel ty, kteří vám nic neříkají, kontakt s nimi vám nic nedává, není přínosný ani zajímavý.

Vyčistěte zeď. Zbavte se lidí, jejichž poznámky a novinky vám vadí. Zvláště těch, co vám zeď zaplňují reposty negativních komentářů k mezinárodní situaci.

Udělejte si jasno, které blogy chcete číst a na které stránky chodit.

Mým hlavním měřítkem, podle kterého si stanovuju hodnotu zdroje, je můj vnitřní pocit. Když člověk něco čte a cítí uvnitř tu správnou odezvu, je to zcela jasný pocit. Signalizuje to přání začít něco nového dělat.

5. Staré záležitosti buď dokončíme, nebo se jich zbavíme

Je důležité dodělat a uzavřít všechny věci ze seznamu „výhledově“. Buď je převedeme do seznamu těch, které už běží a mají reálnou vyhlídku na ukončení, nebo je zkrátka vynulujeme. Musíte sami cítit, že všechny vaše záležitosti jsou buď uzavřené, nebo běží proces jejich zajištění a nikde nic nedrhne. Tak dosáhnete prvního rychlostního stupně, nutného k tomu, abyste si položili otázku: „Co chci od života?“ … a tím se pohnete k řízeným změnám.

Shrňme si to. Proces generálního úklidu přítomnosti má dva klíčové momenty. Zbavit se haraburdí na všech úrovních a uvést své věci do pořádku, včetně proudu přicházejících informací.

Nastavte si informační kanály tak, aby se k vám dostávaly jen kvalitní a užitečné informace, a to v přiměřeném množství.

Uvidíte, jak se váš obraz světa promění. Člověk se může proměnit jenom tehdy, když pochopí, že staré zkušenosti mu v tom nemohou být dobrými rádci.

Tak se dejte do úklidu!

Zdroj: pronaladu.cz

 


Další články

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Mateří kašička

12/6

V řadě doplňků stravy se můžeme setkat s názvem včelí kašička (cizím názvem jako gelée royal). Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své…

více

Tlak krve je jedním z nejdůležitějších ukazatelů funkce…

10/6

Hodnoty tlaku krve ukazují, jakým tlakem působí krev na cévní stěnu. Jeho zvýšení nad normální hranici, takzvaná hypertenze, zvyšuje riziko…

více

Jak se zbavit emocionálního připoutání a přetnout éterické…

7/6

Měli jste někdy pocit, že se topíte v bahně nebo neumíte plavat? Zjišťujete, že tento pocit se stále zhoršuje, když se pokoušíte odstranit někoho ze…

více

Jak správně pečovat o ustupující dásně?

5/6

V případě péče o dutinu ústní myslíme hlavně na to, zda jsou naše zuby čisté, bílé a bez kazů. Avšak zdravé dásně jsou stejně důležité jako zdravé a…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru