REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Jaké typy krémů používat v zimě, abychom svoji pokožku chránili co nejlépe

21/1

Pleť je velmi citlivá a náchylná, zvláště pak v zimním období. Jak o ni ale správně pečovat a jaké krémy používat? Pojďme se zaměřit se na jednotlivé části našeho těla.

 

Buďte krásná i v zimě a nezanedbávejte péči o pleť

Proto potřebují správnou péči, jinak se kůže bude příliš vysušovat a praskat. Během zimního období zapomeňte na krémy a séra s obsahem vody, ale rozhodně nezapomínejte, že i v zimě nám slunce škodí. Proto byste měli nadále používat ochranné faktory.

Oči

Oční okolí je mrazem a větrem oslabené. S hydratací a rozjasněním vám pomůže oční sérum nebo krémy, které zároveň zvyšují elasticitu pleti kolem očí. A rozhodně nezapomínejte svůj zrak chránit před slunečními paprsky. I když je to velmi lákavé, natavit obličej slunečním paprskům, nesmíte zapomenout chránit se před ultrafialovým zářením. Proto by měly být sluneční brýle součástí vaší výbavy.

Obličej

Prakticky každou část těla si chráníte oblečením. Na hlavu si dáte čepici, na ruce rukavice, na nohou máte kalhoty a boty. Ale co obličej? Ten se chrání obtížně a mráz má volné pole působnosti. V zimě se proto často zhoršuje ekzém, vysušení pleti a praskání drobných cévek v obličeji. Chladný vzduch totiž proudí kolem vašich tváří, zpomaluje cirkulaci krve a kvůli tomu se snižuje produkce mazu, který má za úkol bránit ztrátě vlhkosti z pokožky.

V zimě se proto vyhněte používání čisticí kosmetiky s alkoholem. Mnohem vhodnější jsou přípravky na bázi oleje, a to platí i o kosmetice, kterou používáte na denní péči. Přes den se chraňte krémem, ale ne tím, který používáte přes léto. Zimní krém by měl být hutný, mastnější, nejlépe s obsahem avokádového či mandlového oleje. Používat můžete i pleťové oleje a séra.

UV ochrana je u denního krému samozřejmostí. Jednou týdně můžete své pleti dopřát masku. Kromě denního krému si pořiďte kvalitní noční krém, který během spánku pleť zregeneruje a pomůže ji připravit se na další nápor mrazu a větru. Hýčkejte svou pleť i pomocí minerálních solí.

Rty

Řada lidí trpí na vysušené rty, které navíc ještě praskají. V takových případech máte tendenci si je olizovat, což celý problém ještě více zhoršuje. Rty totiž nemají svoji vlastní tukovou vrstvu, a tak jsou citlivější než třeba tváře. Proto mějte pořád při ruce hydratační balzám například s vitaminy a livovým olejem, a to i v případě, že používáte rtěnku. Dopřejte svým rtům například jemnou masáž. Vezměte si zubní kartáček a tím lehce, po dobu jedné až dvou minut, masírujte své rty. Pomůžete tak jejich lepšímu prokrvení a díky tomu budou i lépe čelit mrazu. 

Ruce

Pokud nenosíte v zimě rukavice, bývají vaše ruce velmi často vysušené. Během zimy se stávají velmi citlivé a mráz je potom ještě více vysušuje. Noste proto rukavice a pečujte o své ruce více než kdy jindy. Nezatěžujte je ale krémy s parabeny nebo parfemovanými produkty. Vhodné jsou naopak přípravky obsahující například kyselinu hyaluronovou, která intenzivně hydratuje pleť, hojí jizvy i prasklinky a je přirozenou součástí například kůže, očí či kloubů. Velmi vhodné je také bambucké máslo. To má hydratační účinky a bývá součástí přípravků na popáleniny a další kožní nemoci. Kvalitní krém na ruce by měl rovněž obsahovat glycerin, který zadržuje v pleti vodu a je přirozeně součástí těla, také vitamin E nebo výtažky z mořských řas, který obsahuje vitaminy C, A, E nebo B.

Nohy

I když nosíte teplé ponožky, i vaše chodidla trpí v zimě vysušováním. Působí na ně topení, které výrazně snižuje vlhkost vzduchu. Proto nezapomínejte mazat kromě rtů a rukou také své nohy. Pokud trpíte na zimu od nohou, dopřejte si kratší sprchu, při níž budete střídat horkou a studenější vodu. Rychlé stahování a roztahování cév zlepší průtok krve a díky tomu se nohy zahřejí. Občas si dopřejte koupel, do níž si přidáte koupelovou sůl či bylinky a nohy nechejte pořádně odmočit. Pak si paty ošetřete pemzou, nezapomeňte na pedikúru. Nakonec si namažte chodidla hydratačním krémem a oblékněte tlusté ponožky. Uvidíte, že budete mít za chvíli chodidla jako miminko.

 

Autor: Monika Moorová

Zdroj: https://styl.denikplus.cz/krasa/718-jake-typy-kremu-pouzivat-v-zime-abychom-svoji-pokozku-chranili-co-nejlepe.html


Další články

Jak ochladit panelákový byt aneb 6 tipů, které vás v létě…

14/6

V těchto vypečených dnech byste určitě dali za klimatizaci v bytě cokoliv. Klidně i půl princezny a celé království k tomu. Úmorné vedro a vysoké…

více

Mateří kašička

12/6

V řadě doplňků stravy se můžeme setkat s názvem včelí kašička (cizím názvem jako gelée royal). Je řazena mezi včelí produkty. Vytvářejí ji ve své…

více

Tlak krve je jedním z nejdůležitějších ukazatelů funkce…

10/6

Hodnoty tlaku krve ukazují, jakým tlakem působí krev na cévní stěnu. Jeho zvýšení nad normální hranici, takzvaná hypertenze, zvyšuje riziko…

více

Jak se zbavit emocionálního připoutání a přetnout éterické…

7/6

Měli jste někdy pocit, že se topíte v bahně nebo neumíte plavat? Zjišťujete, že tento pocit se stále zhoršuje, když se pokoušíte odstranit někoho ze…

více

Jak správně pečovat o ustupující dásně?

5/6

V případě péče o dutinu ústní myslíme hlavně na to, zda jsou naše zuby čisté, bílé a bez kazů. Avšak zdravé dásně jsou stejně důležité jako zdravé a…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru