REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

Červen – ideální doba pro očistu kloubů a páteře

5/6

Léto, které začíná v polovině června, je výborné období pro odstranění produktů metabolismu nahromaděných za období intenzivního získávání látek v období podzimu a zimy.

 

Červen nám dělá radost bujným kvetením rostlin a první úrodou raných druhů mrkve a řepy. Začínají dozrávat plody. Lze pořádat odlehčovací dny a stravovat se pouze jedním druhem potraviny. V létě se dá bez námahy konzumovat čistě rostlinný jídelníček.

„Košťálový“ salát, který má výborný očistný účinek, pomůže vašemu organismu vypořádat se s nahromaděnými škodlivými látkami.

Budete potřebovat syrové zelí, mrkev a řepu v poměru 3 : 1 : 1. Nakrouhejte zelí a na struhadle nastrouhejte mrkev a řepu. Důkladně promíchejte a promněte rukama pro uvolnění šťáv. Není třeba solit, lze přidat trochu citronové šťávy podle chuti a rostlinný olej. Při snížené kyselosti žaludečních šťáv nepoužijte syrové, ale kvašené zelí.

Páteř a klouby jsou v tomto měsíci zvláště poddajné  očistě a různým ozdravným procedurám, a proto nepropásněte možnost zlepšit jejich stav. Medová masáž, střídavé teplé a studené sprchy, cvičení na protažení a uvolnění svalů, toto vše vám pomůže zvládnout ostechondrózu, dnu i usazeniny soli.

Očista páteře a kloubů

Rýže má schopnost absorbovat a vyvádět z organismu soli a škodlivé látky. Jestliž provedete několik očistných procedur, znovu získáte někdejší pružnost a lehkost pohybů. Mnozí lidé, se po rýžové očistě znovu začali věnovat sportu a pracovat na zahradě. Pro provedení účinné a šetrné očisty páteře a kloubů je třeba komplexní přístup, tedy spojit očistu s užíváním odvarů léčivých bylin a navštěvováním parní lázně nebo sauny. Kromě toho musí léčba obsahovat i masáž, léčebnou gymnastiku, lokální a celkové zahřívání, léčebné koupele…

Nemoci páteře

Pro udržení zdravé páteře je, stejně jako i pro jakýkoli jiný orgán lidského těla, zapotřebí kombinovat zátěž, odpočinek a plnohodnotné stravování. Jestliže tomu tak není, pak se páteř začíná scvrkávat. Svaly kolem páteře jsou po nedostatečném zatížení ochablé a kostní tkáň je kvůli nesprávnému stravování křehká. Chrupavky a meziobratlové ploténky jsou vzhledem k nedostatečné fyzické zátěži a špatné cirkulaci krve ve svalech ničeny. To vše vede k tomu, že výška člověka je v jeho 60-70 letech o 7-12 centimetrů nižší, než když mu bylo 25-30 let.

U sedlé páteře se vzdálenost mezi obratli výrazně zmenšuje. Obratle přiblížené k sobě tlačí na nervy. Podle toho, v které části došlo k „poklesu“ a které nervy jsou stlačeny, začínají konkrétní zdravotní problémy. Jestliže jsou zmáčknuta nervová vlákna v horní části krku, pak se u člověka mohou objevit silné bolesti hlavy. Přiskřípnutí nervových vláken o 2,5 centimetru níže vede k problémům se zrakem. Zasažení hrudních nervů, jež směřují k žaludku a dalším orgánům, vyvolává onemocnění těchto orgánů a poruchu trávení. Sevření nervových vláken, která leží trochu níže, může zasáhnout střeva (a vést k zácpě) nebo ledviny. Od přiskřípnutí bederních nervů mohou ochrnout nohy…

U většiny lidí, kteří netrénují páteř, se chrupavkovité meziobratlové ploténky kvůli dlouhé pozici ve vertikální poloze zplošťují. Obratle klesají a stlačují nervové kořínky, což je příčinou mučívých bolestí. Kromě toho se v meziobratlových ploténkách omohou vyvíjet degenerativní změn (například vápenatění) a v důsledku toho páteř ztrácí své tlumící schopnosti. Vazivo, chrupavky a kosti páteře rychle reagují na stimulaci speciálními cvičeními, která byla vytvořena pro odstranění stlačující zátěže protahováním páteře. Vlivem takových cvičení se zvětšují přirozené mezery mezi obratli a chrupavky se začínají obnovovat. Vyléčení probíhá velmi rychle, a to nezávisle na věku. Důležité je, aby člověk každý den cíleně cvičil a vhodně se stravoval.

Třezalka tečkovaná

Pro své příznivé fyziologické účinky je třezalka již tradičně součástí klasické i alternativní medicíny. Podporuje látkovou výměnu a krevní oběh, čistí krev a disponuje protizánětlivými a antibiotickými účinky.

Bolesti zad, poranění a rány, olej z třezalky.

Čerstvé květy a pupeny rostliny ponoříme do olivového oleje a necháme louhovat po dobu 3 týdnů v teplém prostředí. Následně olej přecedíme a potíráme jím bolestivé části zad, pohmožděniny nebo rány. Olej se používá hlavně při masážích, protože má jako jediný vlastnost vracet plotýnkám zpět jejich pružnost a objem.

Třezalka snižuje účinnost některých léků, pokud například užíváte antidepresiva, je vhodné užití třezalky konzultovat s odborníkem.

Při problémech s páteří jsou ideální koupele z přesličky

100g přesličky dáme do studené vody přes noc. Následující den ohřejeme k varu a přilejeme do vany. Doba koupání je 20 minut, mokrý se zabalit do koupacího pláště a pařit se dále v posteli ještě hodinu. Voda musí při koupeli sahat až nad ledviny.

 

Zdroj: http://centrummediciny.cz/cerven-idealni-doba-pro-ocistu-kloubu-a-patere


Další články

Jedno procento Čechů trpí schizofrenií

16/1

Zhruba každý stý člověk v Česku trpí schizofrenií. Je to kolem 100.000 obyvatel. Četnost výskytu choroby se v jiných zemích neliší.

více

6 snadných způsobů, jak zvýšit své charisma

14/1

Jedna z nových studií věnujících se lidskému charismatu poukazuje na to, že charisma není ani tak darem, jako spíše dovedností, kterou se může každý…

více

Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?

11/1

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až…

více

Bílkoviny ve vašem jídelníčku: máte jich opravdu dostatek?

9/1

Bílkoviny jsou pro tělo člověka jedním z nejdůležitějších stavebních prvků. Protože jich potřebujeme poměrně velké množství, nemusí být vždy lehké…

více

Proč je potřeba nosit sukně a oblékat a svlékat je vždy…

7/1

Sukně vždy bývala nezaměnitelnou součástí oděvu žen. Teprve poslední desetiletí změnily mnoha tisíciletou tradici. Sukně z nás žen dělají ženy.…

více

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru