REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

Aspartam je jed!

28/5

Náhrada a ideální řešení (bez postranních účinků) existuje: sladidlo z rostliny stevie, která sladí mnohem více než aspartam. Ječmenný a rýžový slad, ovocný cukr, med, melasa…

Co způsobuje Aspartam

Poruchy endokrinního sytému, Alzheimerova nemoc, otrava metanolem, příznaky strachu, artritida, astma, astmatické reakce, bolest břicha, problémy kontroly cukru při diabetes, hyper-a hypoglykémie, rakovina mozku, poruchy dýchání (těžkost), dušnost, pálení očí a v krku, bolesti při močení, bolesti svalů, křeče, vystřelující bolesti, necitlivost v nohách, svírání, závratě či nestabilita, bolesti hlavy, hučení v uších, záchvaty úzkosti, nesrozumitelné vyslovování, nejasné vidění, ztráta paměti, bolesti kyčelních kloubů, chronický kašel, chronická únava, deprese, průjmy, únava, extrémní žízeň nebo hlad, těžké defekty plodu u těhotných žen, skleróza multiplex, Parkinsonova nemoc, kožní tuberkulóza projevující se lupomy (uzlíky/boule na hlavě)… Je EXTRÉMĚ NEBEZPEČNÝ PRO DIABETIKY (jako sladidlo), zapříčiňuje OBEZITU (protože formaldehyd z aspartamu se hromadí v buňkách), poruchy prokrvení, vypadávání vlasů, poruchy srdce, vysoký krevní tlak, impotence, potíže při sexu, poruchy koncentrace, alergické reakce, stavy paniky, fobie, poruchy mluvy, infekční nemoci, záněty v krku, poruchy spánku, záchvaty připomínající epileptické záchvaty, svědění a poruchy kůže, otoky včetně otoku očí, křeče svalů, postupná úplná ztráta zraku, nevolnost, zvracení, poruchy sluchu, pískání v uších, menstruační obtíže, změny cyklu, bolesti končetin, otoky končetin, změny charakteru osobnosti, poruchy polykání, ADH/ADHD u dětí, poruchy vidění, přibírání na váze, vodnatění organismu, neurologická onemocnění, prudké bolesti hlavy, dále byl při užívání aspartamu zjištěn 16x větší výskyt mozkových nádorů… a tento seznam ještě stále není ani zdaleka úplný.

Seznamy příznaků pocházejí z německého časopisu „Raum und Zeit“.

Závažnost tohoto varování je ze studie vypracované za spolupráce s webovou stránkou www.aspartamekills.com.

Téma je velmi závažné. Samy stránky mají 1000 návštěv denně, jak píše webmaster. Když si tisíce lidí stěžují na sladidlo aspartam, a pokud několik univerzit a lékařů nezávisle na sobě dojde ke stejným výsledkům, potom to již v pořádku není.

K otázce metanolu a formaldehydu

Co se týče samotného aspartamu, ten se rozkládá již při 30 °C (zde je uvedeno 30, ve skutečnosti je to už 29,4!) na jednotlivé složky. Tím je urychlována absorpce metanolu. Toto je pouze počáteční stupeň jeho rozkladu, dále se totiž přeměňuje na kyselinu mravenčí (Přeměňuje se na nefyziologickou D-formu kyseliny mravenčí – PRUDKÝ BUNĚČNÝ JED – vesmír je duální, proto tato kyselina je pravým opakem přírodní kyseliny mravenčí, která je dokonce léčivá) a formaldehyd. (Formaldehyd je život ohrožující neurotoxin.)

EPA vydala následující stanovisko k metanolu v lidském těle: Jeho maximální DDD (doporučená denní dávka) je 7,8 miligramu denně. Jeden litr dietní limonády obsahuje okolo 56 miligramů metanolu. „Vyznavači“ aspartamu potom v průměru tímto přijmou více než 250 miligramů metanolu denně, čili zhruba 32x více, než je limit EPA. „Následky požití metanolu jsou problémy se zrakem. Formaldehyd je známý karcinogen, zapříčiňující mimo jiné poškození sítnice, ovlivňuje replikaci DNA a způsobuje porodní defekty.

Roku 1993 FDA vydala nařízení, kde se muselo na etikety sladidla NutraSweet uvádět: nesmí být vystaven teplotám nad 30 °C. (Jaká je tělesná teplota?!?)

O tři roky později, 27. června roku 1996, bylo toto upozornění samotnou FDA zrušeno a aspartam se mohl používat do všech pokrmů, včetně zahřívaného zboží.

Obsažen je v těchto produktech:

používá se jako stolní nízkokalorické sladidlo (stolní sladidlo IRBIS) a jako sladidlo v sypkých směsích pro výrobu nejen nízkokalorických, ale i běžných nápojů a limonád (Cola Light atd., nápoj v prášku Tang). Setkáme se s ním ve žvýkačkách (Orbit, Wrigley atd.), v jogurtech (Yoplait Light, Danone Vitalinea). Znojemské okurky, některé marmelády, sladkosti pro děti, majonézy, hořčice a saláty ho též obsahují. Vitaminové přípravky, ovoce a zelenina v sladkokyselém nálevu, některé druhy piv včetně nealko, dětské preparáty a zubní pasty.

Tento seznam samozřejmě není úplný, a proto pečlivě čtěte obaly!

Zásoby formaldehydu se ukládají v tukových buňkách, obzvlášť na kyčlích a stehnech. Od doby, kdy byl NutraSweet vypuštěn na trh, epidemie obezity doslova explodovala! Jedna z příčin je pití Coly Light!

Nervový chirurg, Russell Blalock ve své knize „Excitotoxins, taste that kills“ (Excitotoxiny, chuť která zabíjí) píše: „U aspartamu mne vážně znepokojuje jeho souvztažnost s mozkovými, stejně jako pankreatickými, děložními a vaječníkovými nádory.

Aspartam má mnoho názvů (zdokumentovaných je asi padesát, dnes už jich bude více), ale nejznámější jsou tyto:

Aspartam, Acesulfam K, Irbis, Sponful, NutraSweet, Fenylalanin, E-951, E-953 (pravděpodobně i E-954 a E-955).

Náhrada a ideálním řešením (bez postranních účinků) existuje sladidlo z rostliny Stevie, která sladí mnohem více než aspartam. Ječmenný a rýžový slad, ovocný cukr, med, melasa, atd.

 

Zdroj: http://karolinaloskotova.blog.cz, http://doma.nova.cz/

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru