REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:



Zvětšit text

10 nejhorších látek ve vitamínech, doplňcích a zdravých potravinách

9/12

Víme, co obsahují různé vitamíny, doplňky, bylinky a jiné zdravé potraviny, které konzumujeme? Když si je v obchodě kupujeme, automaticky předpokládáme, že jsou bezpečné. Nemusí tomu však být vždy tak.

Je pravdou, že výrobci doplňků a zdravých potravin dosahují při výrobě svých produktů lepší výsledky bezpečnosti než farmaceutické firmy, které jsou odpovědné za tisíce úmrtí ročně.

No, na druhé straně je třeba si přiznat, že i v odvětví výrobců doplňků a zdravých potravin se vyskytují nedostatky.

Výsledkem pak je, že tyto produkty obsahují mnohé skryté toxiny. V dnešním článku si řekneme trochu více o tom, na které věci byste si v těchto případech měli dávat nejvíce pozor.

1. Maltodextrin

Jde o poměrně velký problém.

Pokud jakýkoliv přírodní produkt, který si koupíte, obsahuje maltodextrin, pak je vysoká šance, že pochází z geneticky modifikované kukuřice od nechvalně známé firmy Monsanto.

2. Aspartam

Aspartam (E951) je známým neurotoxinem a karcinogenem. Donedávna se přidával jako umělé sladidlo převážně do žvýkaček, light nebo „dietních“ nápojů a potravin určených pro cukrovkáře.

V poslední době ho však z nepochopitelných příčin začali různí výrobci přidávat i do vitaminových doplňků, dokonce nejednou určených dětem.

O rizicích aspartamu si můžete přečít v článku Aspartam: 5 šílených faktů o nejpoužívanějším umělém sladidle.

Proto vždy, když příště budete kupovat vitamíny, vždy si na obalu zkontrolujte, zda neobsahují tuto toxickou látku.

3. Sojové a rýžové proteiny

Téměř 100 % „přírodních“ sojových výrobků prodávaných v současnosti, jsou vyráběny z čínských surovin, u kterých byla použita poměrně toxická hexanová extrakční metoda.

Všechny výrobky z Číny, případně produkty, které obsahují složky vyrobené v Číně, je proto nutné podrobit dodatečné kontrole a být při nich ostražití.

4. Vysoké množství hliníku v produktech na detoxikaci

Stránka NaturalNews pomohla odhalit vysoký obsah hliníku v koncentracích až 1200 ppm (jednotek na milion) v jednom populárním detoxikačním přípravku.

Důsledkem bylo stahování uvedeného produktu z celé distribuční sítě v USA a poskytnutí náhrad zákazníkům ve výši přes 1 milionu dolarů.

5. Olovo a arsen v bylinkách z Číny

Zřejmě jste již slyšeli o tom, že Čína patří mezi nejvíce znečištěné země na světě. Přesto dnes odtud dovážíme mnoho ovoce, zeleniny a bylinek.

Nejčastěji se jedná o česnek a zázvor. Tyto druhy zeleniny proto kupujte raději z jiných zemí, pokud si je dokážete sehnat.

6. Anorganické minerály v levných doplňcích

Vápník v levných vitamínových a minerálních doplňcích často představuje jen pomleté mořské mušle a ulity.

V případě hořčíku se nejednou jedná o levný oxid hořečnatý, který je těžce vstřebatelný a pro tělesné buňky obvykle zcela nevyužitelný.

7. Karagenan

Cornucopský institut nedávno publikoval varování o karagenanu v potravinách.

Říkají, že karagenan vyvolává záněty trávicího traktu, včetně vysoké míry rakoviny tlustého střeva u laboratorních zvířat.

Karagenan byl nalezen v mnoha potravinách, včetně těch v bio kvalitě. Nejčastěji ho objevili u kojeneckých mlék a v produktech pro vegany.

8. Akrylamid

Akrylamidy technicky nejsou ingredience potravin, proto je na etiketách nikdy nenajdete.

Jde o vedlejší produkty výroby s karcinogenními účinky. Vznikají při vystavení sacharidů vysokým teplotám, jako například při výrobě chipsů, ale i běžného pečiva.

Čím více je těsto spálené, tím má vyšší obsah akrylamidu.

9. Ukrytý glutamát sodný (MSG)

Skrytý a nedeklarovaný glutamát sodný (E621) je v potravinářském průmyslu velkým problémem.

Pokud se totiž nepřidává přímo, stále může být součástí jiných surovin při výrobě potravin. Z uvedeného důvodu se pak na obalech ani neuvádí.

10. Fluor v zeleném čaji

Zelený čaj je známý tím, že je často kontaminován vysokým obsahem fluoru. Jde o poměrně frustrující fakt, neboť ve své podstatě je zelený čaj fenomenální dobrá a zdravá potravina.

 

Zdroj: http://www.alternativnimagazin.cz/10-nejhorsich-latek-ve-vitaminech-doplncich-a-zdravych-potravinach

 


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další články



Odkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru